úterý 10. září 2013

Na úvod 3 body!

Máme za sebou vstup do 2 třídy. Stalo se tak v neděli v prvních zápasech soutěže ročníku 2013/2014 a to s kluby Jezdci a Eliška. Premiéra to byla vcelku vydařená, z úvodního dvojutkání jsme si odvezli první tři body.

Jelikož jsem 10 dní před utkáním nebyl v Brně a neměl přístup na internet, nevěděl jsem, jak se vykrystalizuje sestava. Neznámou byl Michaldo, Tomáš a já. Nakonec celé trio dorazilo a tak jsme se mohli těšit z pohodlného střídání 4 hráčů . Sestava vypadala takto: Nekwish – Milan, Ríša, Michaldo, Pája – Prochy, Petr, Tomáš, Mira. Jediným absentujícím tedy byl Sykec.

Vstup do prvního utkání s Jezdci se nám nepovedl. Po pár minutách byla v naší síti první branka. Po chvíli druhá a hned nato třetí, takže jsem prakticky od úvodních minut hráli v pod dekou, kterou na nás svrhly individuální chyby v obraně. Zápas jsme nevzdali a nezabalili jej, což je dobře. Hra se od poloviny prvního poločasu začala vyrovnávat a šance, především střelami ze střední vzdálenosti, se začali rodit i na naší straně. I přesto jsme do poločasu ještě jednou inkasovali a skóre 0:4 nevěstilo pro zbytek zápasu nic dobrého. Druhý poločas jsme dle mého názoru převzali iniciativu a byli Jezdcům minimálně vyrovnaným soupeřem. Naši snahu korunoval snížením Tomáš, který se prosadil z úhlu, když přelomoval padajícího golmana. Soupeř se vyznačoval především zkušenostmi, které byli přímo úměrné šedým hřívám na hlavách starců. Jezdci druhý poločas odehráli profesorsky, body si zkrátka pohlídali. Pokud měli míč, zbytečně se jej nezbavovali, roztahovali hru do křídel, dlouhé přihrávky do zadu.. To vše stačilo k pohodlnému uhlídání si zisku tří bodů. My jsem se sice snažili, ovšem do konce zápasu jsme již branku nevsítili. Byl to naopak soupeř, který ještě před koncem uštědřil Carpe Diem rádu z milosti. Výsledek utkání se zastavil na 1:5. Zápas poznamenalo mnoho skutečností. Zbytečně inkasované branky v úvodu proti tak zkušenému soupeři nám zlomilo vaz, to je bez debat. Musel by přijít skutečně nadstandardní výkon, aby se nám podařilo vývoj zápasu otočit. Ten nepřišel. Tím  ovšem neříkám, že jsme po zbytek zápasu zahráli špatně. Naopak. Jsem potěšen, že jsme zápas nezabalili a bojovali až do konce. Druhý poločas jsem nás už začal poznávat a obraz hry se vzdáleně přibližoval spanilé jízdě loňské sezony. Rád bych poznamenal jednu důležitou věc.. Jistě si vzpomínáte na začátek jara minulou sezonu a zápas s Řečkovicemi. Byl to utahaný, nepřesvědčivý výkon na úvod jara (1:0). Stejně jako první poločas nyní. Vidím tu jisté synonymum. Vstup do sezony nemíváme optimální (jako bychom se hledali a nevěděli co kde hrát), vlak se rozjíždí u nás pomalu a hned v druhém utkání jsme podali mnohem lepší výkon korunovaný ziskem tří bodu – našli jsme se mnohem lépe. Navíc pro některé to byla premiéra ve druhé třídě, což mohlo také zanechat na někom malou stopu. Abych vše shrnul.. S výsledkem spokojeni být nemůžeme, s předvedenou hrou napůl. Soupeř si tři body za bezchybný takticky vyzrálý výkon zasloužil.
Carpe Diem vs. Jezdci 1:5 (0:4)
branka: Tomáš

Do druhého zápasu jsme vstupovali s mírnou psychickou výhodou. Před 14ti dny jsme Elišku porazili na turnaji Atraps Cup a sami sobě dokázali, že i 6.celek z loňska se dá pokořit. Můžeme říci, že jsme celé utkání měli pod kontrolou, mimo posledních 5ti minut, což bylo lajdácké a málem se nám to vymstilo. No..vlastně ještě v úvodu utkání z ojedinělé akce se trefil blonďák s vlasy jako palmové listí. Prakticky obratem bylo srovnáno po proměnění přímého kopu, který krásně vybojoval dravec Mira. Exekutor Prochy se nemýlil a poslal přízemní střelou k tyči utkání do nerozhodného stavu.. Po skvostně zvládnutém brejku jsme šli do vedení 2:1 a to po výměně míče mezi Pájou a Petrem. Petr jako zakončovatel nezklamal přesnou střelou k tyči. Na 3:1 zvyšoval opět Prochy. Od někoho (jehož jméno mě prosím napište na diskuzi) dostal míč do středu hřiště cca 6 metrů před bránu. Obránce, který před nám panáčkoval pouze přihlížel kouzlům, jaká Prochy tahal z nohavic a následnou střelou takřka vymetl pavučinu v růžku branky. Tento gól přinesl na naše bedra úlevu a uklidnění. První poločas jsme krom úvodního brejku soupeře zvládli na jedničku a zaslouženě vedli dvoubrankovým náskokem. I druhý poločas začal pro náš tým dobře. Katem Elišky se stal Mirek, který míč neuvěřitelně prošoural z úhlu skrz brankáře.(asistent mě opět chybí – přihlaste se). 4:1 se zdál být dostatečně velký náskok. Zápas jsme kontrolovali a soupeř hrozil pouze z ojedinělých brejků., které bravurně likvidoval Nekwish. O územní převaze Elišky nemůže být řeč. Nekwish odchytal moc zdařilé utkání a tým jak se patří podržel. Ovšem pokud bychom neměli dobrou oporu vzadu, nemuseli bychom futsal vůbec hrát. Nekwish, který v nedělním dvojzápase nosil kapitánskou pásku se jak se patří se vyznamenal a páska ho dokonale vybičovala k zákrokům ala Michelee Preud Home. Nekoncentrovanost, úbytek sil a špatná – nebo spíše žádná taktika v závěru utkání málem udělala ze zápasu pro náš tým tragédii. Nepochopitelně jsme se vrhali v mnoha mužích do útoku a opět, jak už to tak bývá, si chtěl „každý“ dát branku. Poté (po ztrátě míče) nezbývalo moc sil se vracet a tím se otevíraly doslova francouzská okna v naší obraně. Soupeře jsme zvali do kuchyně a ještě jim u toho umetali cestičku. Bylo to trestuhodné a už se to nesmí více opakovat. Ve druhé třídě se hraje trochu jinak, než ve trojce. Musíme mít zvládnutou alespoň základní taktiku a při vedení 4:1 zápas kontrolovat. To se tentokrát nestalo a dvě slepené branky v závěru do otevřené obrany od snaživé Elišky byl důrazně zvednutý ukazováček pro další zápasy. Vina padá především na moji hlavu, protože jsem závěrečné nezřízené řádění neutnul, přiznávám. Ovšem na moji obranu musím říct, že nikdo z týmu nehraje futsal týden aby si nedokázal spočítat, jak ošemetné je hrát způsobem, jakým jsme zápas dohráli. A také jsem byl příšerně unavený, což se dá pochopit. Díky bohu jsme zápas dokázali udržet a tři body vklouzli do naší kapsy. Příště se závěrečný kolaps nesmí opakovat, budu svědomitější a prosím o sdělování postřehů během hry, které mě právě unikají, i od vás.
Carpe Diem vs. Eliška 4:3 (3:1)
branky: Prochy, Petr (Pája), Prochy ( ? ), Mira ( ? )

Na úvod tři body je dobrý začátek a vklad do soutěže. Měl jsem před tímto víkendem cíl a ten jsme splnili. Někdo sice uvažoval i o 4 bodech, které nevisely až zas tak vysoko (viz zápas Jezdců s RST). Je nutno přihlédnout i ke skutečnostem, že jsme hráli po dlouhé době pospolu v plném zatížení, jednalo se o první zápasy sezony a ne všichni byli dokonale připraveni (třeba já). Jakákoliv skepse tedy není na místě. Je povzbuzující, že jsme po prohře v prvním utkání udrželi hlavy nahoře a do druhého utkání vstoupili s touhou vyhrát a urvat první body. Tabulka skupiny je zatím v plenkách. Obsadili jsme 10. místo, které bude jistojistě po příštím kole minulostí. Roli favorita soutěže od úvodního dvojkola plní Žabinští Vlci B a Agromeli E.
Děkuji všem, kteří se aktivně podíleli na první výhře ve 2.třídě!