ZALOŽENÍ KLUBU

Založení klubu Carpe Diem Brno 08 se datuje k počátku roku 2008. Dva vysloužilí psy odkojení vlčicí nesoucí jméno velký fotbal - Pája a Olin se rozhodli, že založí futsalový klub, který svojí slávou bude dotýkat se hvězd. Cesta k založení byla trnitá a nikterak jednoduchá.. Tehdejší rozdílná situace obou mladíků, každý řešící jiné problémy vyústil v jeden společný výsledek, k založení klubu.
.
Olin, tehdy ještě psychicky odolný a velkým světem nezdeptaný jedinec prožíval vskutku těžké období. Práce ho doslova mučila, tíživý pocit z neuplatnění se v životě byl těžší, než mnohakilový balvan u nohy a dokonce ani jeho volný čas nebyl vyplněn podle jeho představ. V tu dobu hrával za futsalový klub Slovan Brno, kde jen stěží nesl diktaturu tamního vedení. Temné myšlenky na neutěšenou budoucnost v klubu se den co den stále prohlubovaly, až se staly doslova noční můrou. Svoji smutnou situaci se rozhodl řešit nejprve občasnou výpomocí týmu Antabus, kde si tu a tam zahrál nějaký ten přátelský zápas. Záhy pochopil, že ani Antabus není to pravé, kam by se jeho sportovní svět měl ubírat. Neforemný klub ho dováděl v mnoha momentech až k totálnímu šílenství a dalšímu psychickému vyčerpání. Zlom nastal až na počátku jara roku 2008, kde se životní cesty Oldy a Páji nadobro sloučili..
.
Pája, za onoho času voják z povolání vykonával svoji službu na vrtulníkové základně u Přerova. Ani Pája neprožíval na sklonku roků 2007 / 2008 jednoduchou etapu života. Ze zdravotních důvodů byl nucen odejít do zálohy, což se v konečném důsledku stalo spolu s přestěhováním zpět do Brna zhruba v polovině roku 2008. Mnoho volného času, přemýšlení o životních cílech a touha po opětovnému zahájení futsalové kariéry (o čemž se už dlouho hovořilo, ale nevěřilo se v to) dostalo rázem zelenou a nestálo tak prakticky nic v cestě k návratu po osmi dlouhých letech na futsalové hřiště. Prázdno, které nastalo mezi koncem účinkování v armádě a přestěhováním do Brna bylo využito bezezbytku. Každodenní domlouvání s Olinem po ICQ, polemizování coby kdyby, ladění detailů a konečná domluva, že se pokusíme založit vlastní nový klub futsalu. I přes Oldovi pesimistické řeči o slabé šanci na realizaci tohoto projektu, se Pája vší silou rozhodl celou věc rozjet na plné obrátky.
.
Klub, který slávou předčí veškeré jeho předchůdce, tedy byl na obzoru. Dlouho jsem přemýšlel, jakým jménem by se měl honosit tým, ve kterém nastoupí bok po boku jedna futslová celebrita za druhou. Nakonec jsem se rozhodl týmu dát název podle mé tehdy velmi oblíbené písně Carpe Diem. Jednoduché a výstižné. Pro neznabohy je pravý význam slov „užij si den, užívej dne“. Slovní spojení nabádá k plnému prožitku každého dne co přijde, protože smrtka občas zaklepe na dveře a vejde bez vyzvání dříve, než se člověk naděje. Název byl doplněn o místo působení klubu a zkratku roku založení. Celý název tedy nesl jméno Carpe Diem Brno 08. Ruku v ruce s názvem klubu vzniklo i první logo klubu.
.
Na pořadu dne byla korunovace vedení klubu. Pája získává status Krále klubu, Olin Královna klubu. Dnem 16. března 2008 je tedy klub oficiálně založen!
.
Následovalo obvolávání starých dobrých kamarádů, kteří si v životě už přičichli k míči s dotazem, zda by neměli chuť si zahrát futsal za náš společný klub. Mnozí z nich byli z nabídky nadšeni, mnozí byli překvapeni, ale nenašel se nikdo, kdo by tým vyloženě odsoudil. K zakládajícím členům Pájovi a Oldovi se brzy přidali další perly – Michaldo, Lob, Boris a Lukáš. Tato sestava byla prvním základním kamenem klubu. Týmu však chyběl brankář a tak na doporučení Michalda jsem oslovil Martina H.. Dobře jsem udělal. Posledním mohykánem, který doplnil vůbec první sestavu, která spolu začala hrát za Carpe Diem, byl kouzelník David. Takto tedy vypadala sestava, se kterou jsme se vydali vstříc naší zahajovací sezoně 2008/2009.
.
V této a v následujících sezonách došlo v sestavě k zásadním i méně zásadním změnám. Mnoho lidí odešlo a naopak mnoho jich zase přišlo. Ze těch základních, zakládajících kamenůmužstva tak, jak jste si mohli přečíst výše zbyla už jen trojice vyvolených. Pája, Michaldo a Boris.
.
Zahajovací sestava ročníku 2008 / 2009 (3.A třída)
Martin H. – Boris, Olin, Lukáš – Pája, Michaldo, David, Lob.

Během sezony odešli: David, Lukáš.
Během sezony přišli: Ríša, Martin M., Culiš.
Po sezoně odešli: Culiš

Zahajovací sestava ročníku 2009 / 2010 (2.D třída)
Martin H. – Boris, Olin, Ríša, Kuba - Pája, Michaldo, Martin M., Vláďa, Lob.

Před sezonou přišli: Kuba, Vláďa.
Během sezony odešli: Martin H.
Během sezony přišli: Michal N.
Po sezoně odešli: Olin

Zahajovací sestava ročníku 2010 / 2011 (2.D třída)
Michal N. – Boris, Ríša, Kuba, Dan – Pája, Michaldo, Martin M., Vláďa, Lob.

Před sezonou přišli: Dan
Během sezony přišli: Petr B., Sykec
Po sezoně odešli: Kuba, Martin M., Lob, Dan.

Zahajovací sestava ročníku 2011 / 2012 (3.F třída)
Michal N. – Boris, Ríša, Sykec, Pája – Michaldo, Vláďa, Petr B., Martin V., Petr S. .

Před sezonou přišli: Martin V., Petr S.